Lekcia pre netrpezlivých...

Autor: Danica Chames | 26.9.2015 o 10:01 | (upravené 12.10.2015 o 11:04) Karma článku: 6,27 | Prečítané:  968x

Ja viem, že by ste sa už najradšej dostali k pointe článku, najlepšie v prvých troch slovách. Ale musíte vydržať. To, čo nasleduje je totiž malá lekcia pre netrpezlivých. Vrátane mňa. (Už ste niekedy dávali lekciu sami sebe?)

Takže. Moja mama sa vybrala v utorok do Paríža. Autobusom!!! Rozumejte, moja mama nie je žiadna veľká cestovateľka. V podstate domased. Sem tam vytiahne bicykel a ide 7 kilometrov do Malinovej. Aj to už nadáva svojej kamoške Lyde, prečo ju tam vytiahla. Našťastie sú vraj v Malinovej tri krčmy, takže majú kde oddychovať.

Nechápem teda, ktorá kamoška ju takto obalamutila a prinútila sadnúť do toho autobusu. Plného dôchodcov. Viete si predstaviť tú cestu? 1500 kilometrov jedným smerom! Uvažujem, koľko zastávok asi museli urobiť. Jednoducho nepredstaviteľné.

Hovorila som s ňou v utorok doobeda, keď už sedela v autobuse. „Roaming máš?“ pýtam sa. „Neviem,“ odvetí. „Nemala som čas to zisťovať,“ dodá. „Čože?“ zvýšim hlas. „A ako nám dáš vedieť, že si tam došla ok?“ pýtam sa podráždene. „Neviem, veď uvidíme,“ odvetí nonšalantne a rozlúči sa.

V stredu ráno vytočím jej číslo. Hluché. Ani len: „volaný účastník je momentálne nedostupný“. Jednoducho klik a ticho. Volám otcovi. Či má nejaké správy. Pokojne odvetí, že nemá. Hneď mu vynadám. Že ako sa to na ten výlet pripravili. A prečo nešiel s ňou vybaviť ten roaming. „A čo myslíš, že ľudia robili, keď neboli mobily?“ opýta sa. „Jednoducho odišli na dovolenku a dva týždne si o nich nič nevedel. Až dokým sa nevrátili,“ vysvetľuje. Pekná kravina, pomyslím si. „A poznáš niektoré tie kamošky, s ktorými tam išla?“ pýtam sa. Pozná, ale čísla na ne nemá. „Vy ste fakt nemožní!“ odvrknem a zložím.

Celú stredu o nej nič nevieme. Sledujem správy, či sa v nich nezjaví nejaká senzačná informácia o autobuse plnom slovenských dôchodcov smerujúcom na západ. Cez rôzne hranice možno zablokované kvôli utečencom. Nič. Večer ležím v posteli a uvažujem, čo budem robiť, keď začnú cestovať moje deti. Pár školských výletov už absolvovali, ale to som mala čísla na učiteľku, vychovávateľku, ostatné maminy a zapísala som si aj číslo spoločnosti prevádzkujúcej autobus (nálepka bola na predných dverách). A patrične som to využila.

Vo štvrtok ráno dostanem sms-ku. Od otca. Že mama napísala z nejakého neznámeho čísla. Že idú do Versai. To je celé. Zase mu volám a nadávam. „To je všetko, čo vieš?“ „Všetko,“ odvetí opäť spokojne. Ale ja chcem vedieť viac! Aká bola cesta? Počasie? Čo robili prvý deň? Čo videli? Rozmýšľam, že skočím do telefónnej spoločnosti a vybavím jej ten roaming. Potom napíšem na to číslo, z ktorého poslala správu, aby si zapla mobil. A všetko sa povypytujem.

Našťastie v ten deň nemám na to vôbec čas. Večer ma netrpezlivosť trocha prejde. Možno to bolo tým, že si môj syn vypýtal niečo jesť a strašne nadával, kým som to ohrievala. Že on už ten hlad nevydrží ani sekundu. Po večeri rozmýšľam nad časmi, keď ľudia dokázali čakať. Keď sa dohodli, že sa stretnú na vlakovom nástupišti číslo dva o tretej a naozaj tam boli bez toho, že by to medzitým mobilom šesť krát zmenili. A ak tam dotyčný o tretej neprišiel, počkali pol hodinu a potom šli pokojne domov s myšlienkou „ asi mu do toho niečo dôležité vošlo“.

Do telefónnej spoločnosti som nešla ani v piatok a dala som si predsavzatie, že vydržím, dokým sa mama nevráti. Beriem to ako malú lekciu v trpezlivosti. (Ale, ak ste náhodou v Paríži a stretnete tam moju mamu, dajte mi prosím vedieť. Naozaj vám ďakujem.)    

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Extrémizmus neprišiel s Kotlebom. Ani s ním neodíde

Ak chceme systém naozaj ochrániť, nečakajme, že to za nás vybaví Najvyšší súd.

ŽENA

Sex s robotom: Môžu napodobeniny nahradiť vzťah so živým partnerom?

Vývoj sexuálnych pomôcok prekračuje hranice.


Už ste čítali?