Keď chlap trpí prebytkom nehy

Autor: Danica Chames | 29.9.2015 o 19:58 | (upravené 12.10.2015 o 10:58) Karma článku: 8,81 | Prečítané:  2161x

Dano a Stano sa už poznajú roky. Sú si veľmi podobní. Čerství štyridsiatnici, rodinne založení, zamestnaní v strednom manažmente. Jeden rozdiel tu však predsa len je. Dano trpí prebytkom nehy, zatiaľ čo Stano jej nedostatkom.

Dano má totiž tri dcéry a veľmi prítulnú manželku. Večer príde z práce domov, ľahne unavene na gauč a hneď sa po ňom váľa štvoro mäkkých voňavých tiel. Líškajú sa, hladia ho a zasypávajú nežnými slovami. Preliezajú jedna cez druhú a mačacími ťahmi bojujú o jeho priazeň. On sa im nakoniec celý prenežnený vytrhne z objatia a má sto chutí tresnúť päsťou do stola, rozkázať si kus baranieho stehna, schmatnúť ho do ruky a ohryzenú kosť vyšmariť von oknom. Namiesto toho sa nechá jemne obslúžiť, kultivovane zje príborom svoju večeru a ešte si aj umyje po sebe tanier.

Už sa nevie dočkať piatku, keď si so smradľavými chlapmi zahrá drsný futbal, nevyberanými slovami ponadáva na politiku a šéfa, rukami mastnými od huspeniny a klobásy schmatne krígeľ a exne studené pivo. Potom sa vráti do svojej pevnosti nežnosti, kde sa k nemu počas noci striedavo túli niekoľko oblých tiel, zatiaľ čo on sa z celej svojej ohľaduplnej sily snaží nechrápať, aby svoje princezničky nebudil, a nevypúšťať z otvorených úst sliny. 

Stano to má doma iné. Jeho žena je síce tiež relatívne prítulná, zato má dvoch synov trpiacich oidipovským komplexom (čo u synov, pravdaže, nie je nič výnimočné). Večer príde z práce domov, objíme svoju manželku a už sa naňho vrhnú štyri driapajúce ruky, odťahujú ho od jedinej ženskej široko ďaleko a kričia: „nechaj ju, mama je moja“. „Nie tvoja, je moja,“ vreštia jeden cez druhého, zápasia až ju takmer zhodia z nôh, ona sa im vytrhne, zavrie sa do kúpeľne a počká, kým sa dostatočne vyudierajú.

Stano si potom sadne za stôl túžiac po výdatnej večeri, ale synovia sa len uškŕňajú a volajú „všetko mäso sme ti už zožrali,“ a „kto neskoro chodí, sám sebe škodí,“ jeho žena mu potom ponúkne zostatky svojho zeleninového pokrmu (mäso si odopiera v prospech svojich rýchlo rastúcich synov), sem tam sa nad ním zľutuje a keď sa chlapci nepozerajú, podhodí mu kus stehna, ktoré preňho zachránila a ukryla v nedostupných kútoch chladničky.    

Po večeri by si Stano rád ľahol na gauč a zahral si nejakú bohapustú strieľačku, ale buď sú všetky tablety obsadené alebo ho chalani ťahajú von zahrať si futbal alebo doňho jednoducho útočia plní svojej nevyčerpateľnej energie. On by sa najradšej nechal nežne masírovať teplými rukami svojej ženy, ale k nej si dovolí sa priblížiť len uprostred hlbokej noci, keď sa už aspoň tromi spôsobmi presvedčil, že jeho potomkovia tvrdo spia.  

Keď sa rodiny raz za čas stretnú, manželky si do sýtosti pokecajú, ale chlapi sa takmer nevidia. Dano vezme Stanových synov von, kde sa do úplného vyčerpania vyšantia s loptou, zatiaľ čo Stano si ľahne na gauč a nechá sa líškať, zasypávať nežnôstkami a objímať Danovými dcérami. Vo všetkej počestnosti, samozrejme. Možno by sa k nim pridala aj Danova žena, veď nehy chtivý chlap je v jej domácnosti úplnou vzácnosťou, ale väčšinou sa jej to nezdá úplne vhodné a okrem toho sa nedokáže odrhnúť od vykecávania so Stanovou ženou.    

Možno si poviete: koľká nespravodlivosť! Snáď Dana so Stanom aj trocha ľutujete. Ale nemusíte. Obaja nedávno dostali svoju šancu na spravodlivosť. Obe ich manželky sú totižto zrazu tehotné. Úplne nechtiac a nečakane, pravdaže. A Dano so Stanom už majú zákerný plán. Možno ho nebudú musieť realizovať. Možno sa Dano konečne dočká syna a Stano dcéry. A možno bude mať šťastie len jeden z nich. Vtedy sú odhodlaní zmieriť sa s osudom. Ale ak náhodou nastane tá hrozná, síce málo pravdepodobná, ale predsa možná, situácia ... veď viete aká ... jednoducho deti vymenia. Už to majú zariadené. Nepýtajte sa radšej ako, ale majú. Dokonca sú ochotní potlačiť v sebe levie inštinkty a strpieť vo svojej vlastnej svorke gény iného samca.

Celé to vlastne vymyslel Dano. Stana presvedčil vetou: „extrémne stavy si vyžadujú extrémne riešenia“. Zdá sa teda, že prebytok človek znáša predsa len o čosi horšie než nedostatok.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?