O vzťahoch a tabletoch

Autor: Danica Chames | 29.8.2019 o 12:50 | (upravené 3.9.2019 o 10:36) Karma článku: 3,60 | Prečítané:  1518x

Najšťastnejšie páry sú vraj tie, ktoré raz za čas odtrhnú oči od svojich elektronických zariadení, na sekundu či dve mrknú na svoju polovičku a vezmú na vedomie jej prítomnosť. To fakt?

A tak som teda odtrhla oči od laptopu, v ktorom som sa túto informáciu dočítala, mrkla na svojho muža, ktorý pár centimetrov odo mňa hral na tablete akúsi strategickú počítačovú hru a otočením hlavy smerom k nemu som vzala na vedomie jeho prítomnosť. A aby som si svoje partnerské šťastie ešte trocha poistila, jemne som sa dotkla jeho paže a dokonca som sa ho opýtala, čo sa v tej jeho hre práve deje. Nieže by ma to nejako veľmi zaujímalo, ale čo človek neurobí pre svoje rodinné šťastie, najmä ak má vedecky potvrdené informácie o tom, ako na to.  

Môj muž sa tiež natočil smerom ku mne a prekvapene sa mi zahľadel do tváre. Možno v tej otázke videl nejakú kulehu, keďže vie, že ma počítačové hry neskutočne nudia, ale nakoniec sa rozhovoril. Že ho vyhodili z nejakého príliš aktívneho klanu, lebo nebol dostatočne aktívny (keďže chodí aj do práce a nemôže hrať celé dni, ako poniektorí iní hráči), ale ho prijali do iného klanu, ktorý ako sa napokon ukázalo vedú nejaké ženy, mnohé z nich z Indonézie. A že si teraz s tými babami četuje a že je veľmi zaujímavé vidieť ako sa aj cez počítačovú hru prejavujú ľudské charaktery. A najmä, že je nútený precvičovať si angličtinu, keďže to je hlavný komunikačný jazyk.

To fakt?

Čo všeličo sa človek o svojom partnerovi nedozvie, keď sa o neho začne zaujímať. Vždy som si myslela, že počítačové hry sú o nejakom trápnom naháňaní nejakej guličky alebo o bohapustom strieľaní, ale že by sa prostredníctvom nich dali budovať zaujímavé medzinárodné vzťahy, som fakt netušila. Položila som ešte zopár doplňujúcich otázok a na oplátku som mu ja porozprávala, o čom som sa pred chvíľou dočítala v mojom laptope. „To fakt?“ povedal on užasnuto. Nakoniec sme potešene skonštatovali, že naše partnerstvo musí byť vskutku šťastné, keď sme schopní takto účinne brať jeden druhého na vedomie a následne sme sa spokojne vrátili ku svojim elektronickým aparátom.

Ten článok, v ktorom som sa túto zásadnú a partnerský život výrazne meniacu informáciu dozvedela, som našla na portáli Babylon Bee, čo je stránka, ktorá sarkasticky, ba až absurdne, komentuje politické a spoločenské dianie vo svete. I keď, samozrejme, na tomto konkrétnom článku nič sarkastické nie je. Je to, jednoducho, neodškriepiteľná realita. Konkrétny článok má názov „Study: Couples Who Occasionally Glance Up From Electronic Devices To Acknowledge Each Other's Presence Are Happiest”, v ktorom, ako som upozornila manžela, je zásadné práve to slovíčko “glance up”, čo by sa dalo preložiť ako vzhliadnuť.

https://babylonbee.com/news/study-couples-who-occasionally-glance-up-from-electronic-devices-to-acknowledge-each-others-presence-are-happiest

Od tej doby ho veľmi radi používame v poslovenčenej podobe a vravíme jeden druhému „glancujem“, keď práve odtrhneme oči od zariadení a mrkneme na toho druhého. Aj keď, v tomto kontexte ten výraz vlastne znamená „udržujem náš vzťah šťastným“, čo, uznajte, je trochu krkolomná formulka, a preto sa nám viac pozdáva to divné „glancujem“. Dokonca tento výraz už pochytili aj naše deti, ktoré sme taktiež poučili, že v rámci udržovania spokojného súrodeneckého vzťahu by aj oni mali z času na čas odtrhnúť oči od svojich mobilov a „glancnúť“ jeden na druhého. Musím ale uznať, že naše deti to robia vcelku prirodzene, keďže ich zaujímajú tie isté počítačové hry, či videá, a dosť často sa o nich aj rozprávajú.

Preto mi napadlo, že ešte vyšší level udržovania šťastného partnerstva by som dosiahla tým, keby som aj ja začala hrať manželovu počítačovú hru. Potom by si nemusel četovať s nejakými babami z Indonézie, ale četoval by som mnou, zatiaľ čo by ležal desať centimetrov odo mňa. To by bolo fakt krásne! Ale priznám sa vám úprimne. Neviem či som dostatočne zrelá osoba na to, aby som dokázala podstúpiť takúto obetu. Možno by tú obetu mohol podstúpiť on a začať čítať články na Babylon Bee. Čo poviete?

No, ale snáď ani nie je potrebné zachádzať do takýchto extrémov. Fakt, že dokážeme pravidelne glancovať jeden na druhého, by zatiaľ mohol stačiť k udržaniu dlhodobo zdravého vzťahu. Ale ako vedci upozorňujú, je vhodné, keď si na svojich zariadeniach nastavíte pripomienku oznamujúcu, že je čas glancnúť na vášho partnera. Viete, aby ste náhodou nezabudli.

To fakt?

Myslíte, že keď si to nastavím raz za hodinu, bude to dostačujúce?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská priznala vzťah s Kočnerom. Spomína aj Fica

Neskôr chce vypovedať o Bödörovi, aj Zoroslavovi Kollárovi.


Už ste čítali?