Poriadny chlap predsa musí mať špek

Autor: Danica Chames | 17.10.2019 o 10:49 | Karma článku: 10,04 | Prečítané:  7837x

Nemyslím tým, pravdaže, brucho visiace až ku kolenám či pupok vytŕčajúci z kuchyne do obývačky. Hovorím skôr o takej tej „neveľkej“ vrstve tuku, ktorú, ak chceme byť zdvorilí, nazývame bruško.

Skôr než sa pustíme do tejto ošemetnej témy, treba zadefinovať základné pojmy. Špek sme si stihli ozrejmiť hneď v úvode, zostáva nám teda charakterizovať termín „poriadny chlap“. Pre potreby tejto štúdie budeme na poriadneho chlapa nazerať z pohľadu priemernej ženy. Totižto, za poriadneho chlapa môže priemerná žena považovať niekoho úplne iného než trebárs Hollywood, armáda či výčapné zariadenie. Všetko vysvetlím o chvíľu. Najskôr však musím predstaviť ešte jeden dôležitý pojem. A tým sú tehličky.

Brušné tehličky (tzv. sixpack) sú naozaj pekné. Fakt sa na ne dobre pozerá. To je ale asi tak všetko, načo sú dobré. A viete koľko času treba venovať tomu, aby ste si ich vypestovali? A najmä tomu, aby ste si ich udržali? Človek musí byť tak trocha zahľadený sám do seba, aby bol schopný im ten čas venovať. A priemerná žena takého chlapa zväčša nepotrebuje. Samozrejme, híka od nadšenia, keď takého vidí niekde na obrázku či v kine, ale dobre vie, že doma by bol nepoužiteľný. Zrejme dokáže vytlačiť dvesto kíl v benchpresse, či urobiť päťsto brušákov za minútu, ale myslíte, že by jej dokázal vyniesť tú skriňu z pivnice, ktorú ona potrebuje umiestniť v špajzi. Či vysekať tie korene starého orecha, ktorý vyvalilo pri poslednej búrke? Alebo zostať polovicu noci hore a natriasať vreštiace nemluvňa, aby si ona aspoň trochu pospala? Veď keby tak urobil, na druhý deň by bol na tréningu úplne nemožný!

Podľa Hollywoodu je poriadnym chlapom niekto ako Brad Pitt. Keď ho vidím, najmä keď je bez trička, naozaj od neho nedokážem odlepiť kukadlá. Ale len Angelina vie, ako to s ním bolo doma. A faktom je, že ho už doma netrpí. Alebo taký Arnold. Isto bol super guvernérom, ale doma by vám tak akurát vyvalil zárubne. Podľa armády je zase poriadnym chlapom niekto ako Rambo. Fakt to bola paráda, ako si sám zašil dotrhanú pažu. Ale myslíte, že by rovnako bravúrne dokázal zaštopkať deravú ponožku?

Chlap, ktorý chodí do práce a potom sa ponáhľa domov k rodine, zväčša tehličky nemá. A ani ich nepovažuje za dôležité. Istotne existujú výnimky obdarené dokonalým metabolizmom či schopnosťou stihnúť rodinu aj tvrdé tréningy, ale priemerný „poriadny“ chlap si skôr či neskôr vybuduje nejaké to bruško. A to bruško sa akosi stane symbolom jeho nesebeckosti, jeho oddanosti rodine, poriadnosti. A to je typ chlapa, akého potrebuje priemerná žena. A ktorý, dovolím si tvrdiť, je vo všeobecnosti sympatickejší než vysušený svalnáč s dvomi percentami telesného tuku. A zrejme aj zdravší. Lebo, veď to poznáte: ten, čo má čo zhodiť, pri chorobe schudne, a ten, čo nemá...

Mnohí z vás už v tomto momente zrejme majú ruku na myši, pripravení poslať mi štipľavý komentár v znení: „Čo to trepeš, prosím ťa! Vari si ešte nikdy nevidela pivný špek krčmových povaľačov? To predsa nie sú poriadni chlapi! A ich špek je všeličím iným, len nie symbolom nesebeckosti.“ Zadržte, milí moji. Práve som sa k tomu dostávala. Áno, špek poriadneho chlapa sa niekedy ponáša na tzv. pivný špek. Termín „pivný špek“ však nepovažujem za úplne presný. Pivný špek si totižto dokáže vypestovať aj poriadny chlap. Kým pokojne čaká na inštrukcie od svojej ženy, dá si jedno či dve pivá (pri poriadnej žene samozrejme viac nestihne) a pivný špek je na ceste. Prípadne si dá pivo ako zaslúženú odmenu za to vynesenie skrine z pivnice či vyrúbanie koreňov skoleného orecha. Teda to, že chlap pije pivo a postupne si ním buduje pivný špek, ešte nemusí samo osebe znamenať, že to nie je poriadny chlap.

Ten nesprávny typ špeku, ktorý ste mali na mysli, by sme skôr mali nazvať krčmovým špekom. Buduje sa pravidelným odchádzaním od rodiny, popíjaním a vysedávaním v krčme. Pre majiteľov výčapných zariadení je, pravdaže, človek s takýmto špekom tým najsprávnejším typom chlapa, ale priemerná žena, ak by nemala inú možnosť, by asi radšej brala takého, čo je stále odlezený v nejakej posilňovni a v kuse si kontroluje svoj sixpack v zrkadle.

Ona však, našťastie, má aj inú možnosť a je šťastná so svojim mierne špekatým poriadnym chlapom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?